Kā radio pelna naudu?

Kā radio pelna naudu?

Kā radio pelna naudu?

Dzīvojot tehnoloģiju laikmetā, mēs visi esam pieraduši, ka vajadzīgajā mums brīdī, mēs varam ieslēgt radio un sameklēt mūziku vai radījumu, kurš mums patīk, noklausīties ziņas, saņemt vajadzīgo informāciju. Mēs neaizdomājamies kur un kā radio ir iespēja nopelnīt naudu, jo lai pastāvētu ir jāveic daudz un dažādu maksājumu – aparatūra, īres līgumi, algas, nodokļi un noteikti vēl ļoti daudz citu maksājumu, par kuriem mums nav ne jausmas. Neatceros kas, bet man kādreiz pajautāja: „ Kā tu domā, kā radio pelna naudu?”. Man kļuva interesanti, tik tiešām, kā radio pelna naudu, jo es par to nekad nebiju aizdomājusies. Lai eksistētu un attīstītos radiostacijām taču ir vajadzīga nauda, bet kur to lai ņem? Pati līdz atbildei aizdomāties nevarēju, tāpēc bija jājautā citiem. Uzdodot šo jautājumu paziņām saņēmu daudz un dažādas atbildes, reizēm pat ļoti jocīgas un smieklīgas:

Reklāma- tāda bija vispopulārākā atbilde. Jā, tas ir viens no radio populārākajiem pelnīšanas veidiem. Reklāmas devējs maksā jums naudu par to, lai jūs sagatavotu un atskaņotu reklāmu kādā noteiktā laikā. Pirms reklāmas ievietošanas parasti vajag noformēt attiecīgos dokumentus. Mūsdienās ir pieņemts reklamēt visu.

Radio stacijas noteikti ir interesantas, bet tās ir arī ļoti dārgas, vismaz to uzsākšana tāda ir, un bieži vien radio ir jāsāk ar kredītu, lai pēc tam vairāku gadu laikā atmaksātos!

Tā var būt izpildītāju reklāma, kuri vēlas paziņot par koncertu norises vietu vai arī par jauna albumu iznākšanu.

Maksas sms – tas arī ir viens no radio pelnīšanas veidiem. Jūsu radiostacijas klausītāji var sūtīt viens otram sveicienus, apsveikumus dažādos svētkos, atzīties mīlestībā. Jūs varat ievietot pirkšanas – pārdošanas sludinājumus, sludinājumus par dažādu pakalpojumu sniegšanu.

Ar maksas sms palīdzību jūsu klausītāji var pasūtīt iepatikušās dziesmas , balsot par tām.
Loteriju, konkursu rīkošana.

Lielas radiostacijas organizē lielus pasākumus. Dažādi koncerti, festivāli uz kuriem sabrauc tūkstošiem cilvēku, visi iegādājas biļetes. Lūk, tas ir vēl viens radio staciju pelnīšanas veids.

Maksas pieeja radiostacijai.
Maksas pielikumi mobilajam platformām.
Daudzi mākslinieki meklē brīvu ētera laiku un vēršas pie radiostacijām ar lūgumu atskaņot viņu izpildītās dziesmas.

Lūk, tādas atbildes es saņēmu. Mēģināju informāciju iegūt internetā. Arī šeit mani sagaidīja līdzīgas atbildes, kaut gan informācijas par to ir ļoti maz. Vai varbūt es to nemācēju sameklēt?