Kā izveidot savu radio staciju?

Kā izveidot savu radio staciju?

Kā izveidot savu radio staciju?

Radio ir veids, kā mums vislabāk patīk klausīties mūziku, jo mūzikas izvēli izdara kāds cits un mums nav jāuztraucas par to, kur un kā atrast dziesmas un arī kādā žanrā šīs dziesmas ietilpst. Radiostacijas internetā ir ļoti daudz, bet tās, kas ir pieejamas caur radioviļņiem jebkurā radioaparātā ir saskaitāmas uz divu roku pirkstiem. Un tā tas ir atkal tāpēc, ka radio ir popularitātes konkurss un tas, kurš iegūst visvairāk klausītājus arī spēs noturēties. Un, protams, arī ir nepieciešamas sākotnējās investīcijas, lai aizsāktu šo savu radiostaciju, iegādātos visu nepieciešamo inventāru, noalgotu dīdžejus un izdomātu dažādas akcijas un programmas, kā arī finansētu visu pārējo darbību, kamēr ir iespējams savākt pietiekoši lielu publiku un sākt piesaistīt reklāmdevējus, kas vēlētos sniegt reklāmas šai publikai. Bieži vien aizsākot savu radiostaciju ir jāņem īstermiņa kredīts vai arī jāmeklē investīcijas, jo pretējā gadījumā būs ļoti grūti ar mazu naudas daudzumu iegādāties visu tehniku un, protams, arī iegūt publikas uzmanību.

Bet mūsdienās ir parādījušies dažādi jauni radio veidi sākot no interneta radio, kur var savu radio staciju izveidot iegādājoties vienkāršu datoru un kaut cik labu mikrafonu, kā arī dažādas mūzikas platformas, kur arī var veidot tā saucamos playlistus, jeb dziesmu virknes un pa vidu ierunāt tekstus un no tā tad arī pelnīt naudu. Viena no šādām platformām, kas pie mums Latvijā labi ir zināma ir Spotify, kur var noklausīties teju vai visas jaunākās un populārākās dziesmas par brīvu, ja tev netraucē reklāmas, bet ja tu gribi ir iespēja arī maksāt noteiktu naudas summu un tad šīs platformas jums reklāmas nerādīts un dos vēl arī citas papildus iespējas, kā kvalitatīvāku mūziku utt.

Radio, kā tāds ir pastāvējis jau gadu simtiem un visu laiku ir audzis popularitātē, sākot ar vienkāršiem mājas radioaparātiem, pēc tam radio aparātiem automašīnās un pēc tam arī rokas radio aparātiem. Bet mūsdienās radio var klausīties praktiski uz jebkuras ierīces sākot no digitālajiem mūzikas atskaņotājiem līdz telefoniem un protams arī datoriem. Bet tieši pēdējo dažu gadu laikā internets un šīs jaunās mūzikas klausīšanās platformas ir devušas pavisam jaunu veidu, kā atskaņot mūziku, un, lai gan vēl pagaidām tās nepiedāvā tādus pašus raidījumus, kā tas ir radio, tikai ar izvēli klausīties reklāmas vai arī maksāt un neklausīties reklāmas, es uzskatu, ka tāds būs nākamais solis un visticamāk, ka tāda arī būs radio nākotne. Šādās platformās uzsākt savu radiostaciju būtu ļoti lēti un nevajadzētu ņemt milzu kredītus un tādā veidā pirkt dārgas iekārtas un arī pārraidīt savu staciju radio viļņos, bet vienkārši būs jāveido savi raidījumi un jākombinē dziesmas, bet pēc tam jāmēģina piesaistīt klienti ar dažādiem citiem mārketinga veidiem.

Bet pašlaik, ja tu gribi veidot savu radio, noteikti es ieteiktu tev to darīt internetā, jo ja tev ir dators tad tu vari atrast programmu, īrēt radio serveri par pāris Eiro mēnesī un sākt veidot savu patstāvīgo klausītāju bāzi. Sākotnējās izmaksas ir tiešām mazas un pēc tam jo lielāks būs tavs apmeklētāju skaits, jo vairāk tu varēsi atļauties ziedot šim projektam laika un varbūt arī sākt no tā nopelnīt!