Interneta radio

Interneta radio

Internets mūsdienās ir burtiski visur sākot no ierastajām lietām, kā datora un telefona līdz automašīnām ledusskapjiem, veļas mašīnām un citām līdzīgām elektroierīcēm. Šīs visas ierīces ir spējīgas sazināties caur šo tīklu viena ar otru un tādā veidā radīt kaut ko daudz spēcīgāku, kā katra no tām atsevišķi. Bet viena no lietām, kas mums jau ir daudz tuvāka un zināmāka ir interneta radio, jeb radio programmas, ko iespējams klausīties arī ar interneta palīdzību. Pasaulē ir simtiem tūkstošu dažādu radio staciju, un lielākā daļa no tām piedāvā klausīties savu programmu tiešsaistē gan radioaparātos gan arī internetā, un modernākās radiostacijas ir pavisam atmetušas ar roku vecajiem radio aparātiem un pārraida tikai interneta vidē. Kā jau ikviena joma, kurai pieskaras internets, tad arī radio ir pilnībā pārveidojies no tāda, kurš raidīja tikai AM viļņos, pēc tam FM viļņos un nu raida lielākoties tieši internetā. Man nav pieejama statistika, cik daudz klausītāju radiostacijām Latvijā ir internetā un cik klausās radio pa ierastajiem radio aparātiem, bet viennozīmīgi interneta klausītāju skaits tikai aug, jo kļūstot lētākam mobilā interneta pieslēgumam aizvien vairāk un vairāk informācijas tiek iegūta tieši caur šo mobilo internetu bez vadiem un bez citām liekām klapatām. Arī darba vietās mūsdienās pamatā viss notiek ar bezvadu rūteri, jo lielāka daļa stacionāro datoru ir aizvietota ar portatīvajiem datoriem un šādā veidā ļaujot datora lietotājam paņemt savu darbu visur sev līdzi, un tāpēc arī šajos datoros skanošā mūzika un radio parasti skan tieši pa bezvadu internetu.

Tad vēl ir arī dažādi servisi, kā Spotify, Pandora un citi līdzīgi, kas ļauj klausīties jebkuru dziesmu pilnīgi par brīvu un ik pa laikam tikai tiek iespraukta kāda reklāma tieši tāpat, kā tas ir interneta radiostacijām, bet tāpēc, ka šie servisi paši par sevi ļauj cilvēkiem klausīties arī dziesmas vienas pašas, tad visticamāk, ka tie ir daudz izdevīgāki, jo vairs nav jāizvēlas starp dažām radiostacijām, bet ir pieejamas simtiem un pat tūkstošiem šo staciju gan cilvēku veidotas, gan programmu veidotas un vēl jo vairāk, katrs pats var veidot savu radiostaciju un nodot to citiem cilvēkiem. Šādi servisi noteikti, ka nākotnē aizstās pilnībā radiostacijas, jo to priekšrocība ir tā, ka ir iespējams pasūtīt maksas pakalpojumu, kur katru mēnesi samaksājot noteiktu naudas summu ir iespējams šo programmu lietot pilnīgi bez reklāmām un par šādu pakalpojumu liela daļa cilvēku jau ir pilnīgā sajūsmā. Vienīgi ne visi mākslinieki šajās sistēmās ir pieejami un tāpēc vēl nav iespējams klausīties pilnīgi visu, ko vien tu vēlies.

Visticamāk, ka nākotnē visas radiostacijas tiks pārceltas uz šādām platformām, kur cilvēkiem būs iespējams vai nu klausīties reklāmas vai arī maksāt mēneša maksu lai nebūtu jāmaksā par reklāmām, bet pagaidām radio stacijas to vēl nav sapratušas un viņām nav iespējams šādā veidā izmantot internetu un tā sniegtās priekšrocības.